POREIKIŲ KORTELĖS

 “Poreikių kortelės” yra naudinga pagalbinė priemonė savo ir kitų poreikių tyrinėjimui bei sąmoningumo didinimui. Poreikiai yra universalios žmogiškos savybės, kurių reikia mūsų ilgalaikiam klestėjimui ir kokybiškam gyvenimui. Sąmoningai suvokiamas poreikis motyvuoja mūsų elgesį ir skatina siekti vertybėmis grįstų tikslų.
Savo ir kitų poreikių atpažinimas per jausmus, jų įsisąmoninimas bei tvirtabūdiškas (asertyvus) komunikavimas didina empatiją ir atjautą, palengvina geresnį žmonių tarpusavio supratimą ir ryšį.
Poreikių korteles sudaro 85 iliustruotos kortelės su instrukcijomis, kuriose pateikiami poreikių pavyzdžiai, suklasifikuoti pagal žymių psichologų Jeffrey Young’o, Carol Dweck ir Abraham’o Maslow principus.

Taip pat poreikių kortelės labai tinkamos praktikuoti Marshall'o Rosenberg‘ „Nesmurtinio bendravimo“ (angl. „Nonviolent communication“) metodą, kuriame akcentuojamas sąmoningas poreikių atpažinimas per kylančius jausmus ir poreikius tenkinantis tvirtabūdiškas komunikavimas.

Poreikių kortelės yra labai naudingas terapinis įrankis ne tik psichoterapeutams ir kitiems konsultantams, bet ir visiems norintiems labiau pažinti save ir kitus. Jos ypač tinka taikant šiuolaikinės kognityvinės-elgesio, schemų terapijos, atjautos, humanistinės ir egzistencinės psichologijos principus, mokant asertyvaus (tvirtabūdiško) komunikavimo. Puikiai tinka naudojimui asmeniškai, porose ar grupėse:

 • Poreikių tyrinėjimui
 • Poreikių sąmoningumo didinimui
 • Poreikių ir susijusių jausmų savirefleksijos ugdymui
 • Kitų poreikių pastabumo didinimui
 • Poreikių ir vertybių ("Vertybių kortelės") tyrinėjimui
Kokie yra mano/kito žmogaus poreikiai? Ko man/kitam šiuo metu reikia?
Ką šis jausmas sako apie tai, ko man trūksta? Kokius mano nepatenkintus poreikius jis rodo?


Kortelių rinkinį sudaro:
 • 81 kortelės su poreikiais, suklasifikuotais į bazinius poreikius pagal J. Young'ą (priekyje) ir A.Maslow (nugaroje)
 • 1 informacinė kortelė "Vertybės, jausmai ir poreikiai"
 • 1 naudojimo instrukcijų kortelė
 • 1 jausmų (+) kortelė
 • 1 jausmų (-) kortelė
 • dėžutė
POREIKIŲ KORTELIŲ PRISTATYMAS (Žmogaus institutas, YOUTUBE kanalas), diskusija "Apie poreikius, jausmus ir vertybes psichoterapijoje ir gyvenime", 2023.02.28, dalyvauja psichoterapeutai gyd. dr. Julius Neverauskas, gyd. dr. Ramūnas Janavičius (1 val. 05min.)

Kortelių formatas 63x88mm, apvaliais kampais, atspausdintos ant aukštos kokybės 300 gsm kreidinio kartoninio popieriaus.

Kortelių rinkinio kaina (indėlis į asmeninį augimą): 25 eur (įskaičiuotas siuntimas paštomatu): UŽSAKYMO FORMA

Norėdami įsigyti užpildykite aukščiau pateiktą užsakymo formą. Kilus klausimams dėl kortelių įsigijimo - skambinkite +370 666 11134 arba rašykite el. paštu perdegimas@gmail.com

PS. Dirbant kartu su "Poreikių kortelėmis" gali būti naudingos išleistos "Vertybių kortelės".

Kortelių autorius: dr. Ramūnas Janavičius

Daugiau informacijos:
Facebook: PsichoterapinesKorteles